הלוואה לפושטי רגל


ומה עם הלוואה לפושטי רגל במסלול של ריבית קבועה?

כמובן שאתם גם יכולים לקחת הלוואה לפושטי רגל בריבית קבועה שלא משתנה כלל, כאשר גם ערך ההלוואה לפושטי רגל עצמה לא מושפע ממדד המחירים לצרכן. אפשר למצוא הלוואה לפושטי רגל בריבית קבועה גם אצל הבנקים וגם אצל גופים חוץ בנקאיים. היתרון המרכזי בהלוואה לפושטי רגל זו, הוא שאתם יודעים בדיוק למה לצפות – אתם משלמים בכל חודש סכום קבוע שלא ישתנה לעולם. יש לזכור שבהלוואה לפושטי רגל זו ערך הריבית יהיה גבוה יחסית.

הלוואות במסלול של ריבית משתנה

חלק ניכר ממסלולי ההלוואה לפושטי רגל הם של הלוואה לפושטי רגל בריבית משתנה. ברוב המדדים הללו, קרן ההלוואה לפושטי רגל עצמה יכולה להיות צמודה למדד המחירים לצרכן, או קבועה. הריבית עצמה משתנה אף היא לפי המדד, אך לרוב לא מדובר על שינוי בכל חודש אלא כל מספר שנים. אפשר גם לקחת הלוואה לפושטי רגל עם ריבית פריים, אשר בה הריבית תשתנה לפי הריבית שבנק ישראל קבע. כמו כן אפשר הלוואות במט"ח שבה ערך הריבית נקבע לפי שער הדולר או מטבע זר אחר.

איך בוחרים סוג הלוואה לפושטי רגל מתאים לצרכים שלכם?

על פי רוב כאשר מדובר על סוגי הלוואה לפושטי רגל שונים, הכוונה היא למסלולי הריבית השונים אשר מוצעים לכם במסגרת ההלוואה לפושטי רגל שרצו לקבל מגורם המימון. עם זאת חשוב מאד לדעת כי ישנם עוד מסלולים נוספים אשר בהם קרן ההלוואה לפושטי רגל משתנה, ולכן גם צורת ההחזר החודשי שלכם. ישנן אף הלוואות מיוחדות שניתנות בתנאים אטרקטיביים מאד בהם ההחזר של ההלוואה לפושטי רגל נדחה במספר חודשים, או שאפשר שמדובר על הלוואה לפושטי רגל ללא ריבית. בואו נלמד על כל הסוגים שיש.

והאם ישנן הלוואות ללא ריבית?

המחשבה על הלוואה לפושטי רגל ללא ריבית נשמעת מוזרה, אבל זה בהחלט מסלול אפשרי. הן הבנקים והן גופים חוץ בנקאיים מעוניינים למשוך לקוחות ולכן יכולים להציע להם תנאים אטרקטיביים במיוחד של הלוואות ללא ריבית. מדובר לא פעם על אוכלוסיות של חיילים וסטודנטים. כמו כן, ישנם הסכמים שונים עם ארגונים מקצועיים, כך שארגוני המורים לדוגמה יוכלו לקחת את ההלוואה לפושטי רגל ללא ריבית בתנאים מסוימים.

כתיבת תגובה